Aktuality

30.10.2018

INTERIEUR 2018 - ORAC

Kolekce MODERN ORAC slavila úspěch na říjnovém veletrhu INTERIEUR 2018 (Kortrijk Belgie). Výstavu jsme navštívili a expozice ve stylu kosmické lodi nás nadchla svým řešením a novými profily světelných lišt a dekorativních prvků. Součástí naší dvoudenní návštěvy byla i prohlídka výrobního závodu ORAC, kde jsme ocenili nápaditou prezentaci a příjemné prostředí.

29.6.2018

Pohledový beton

Pohledové betony Oikos jsou výjimečné svou snadnou zpracovatelností a variabilitou. Umožňují vytvářet zajímavé struktury v neomezené škále odstínů a efektů, vždy na míru konkrétnímu prostoru. Strohému vzhledu betonu dodávají další rozměr, díky kterému se neomrzí a stanou se samozřejmou součástí interiéru, tak jako v prostoru jídelny rodinného domu v Brně. Díky speciálním betonům Oikos a zručnosti aplikátora tu vznikl zajímavý dekor v šedohnědém odstínu s jemným pololeskem.

realizace: Malířství Kraus, Brno
materiál: Pohledový beton Oikos
dodavatel: AVIS COLOR s.r.o.

14.11.2016

ARCHEOPARK PAVLOV - stavba roku

Ve 24.ročníku soutěže Stavba roku získal tento titul projekt Archeopark Pavlov. Autory unikátního archeologického muzea jsou architekti Radko Květ a Pavel Pijáček. Netradiční muzeum postavené čtyři metry pod zemí v místě, z kterého pochází jedny z nejcennějších paleolitických nálezů na světě, včetně Věstonické Venuše, bylo otevřeno letos na konci května. Výstavní prostor je téměř celý v terénní vlně. Asymetrické bílé věže se podobají vápencovým skalám Pavlovských vrchů a umožňují výhled do chráněné krajinné oblasti.
Stavbu tvoří monolitický reliéfní beton, který doplňují dubové dřevo a sklo. Betonové plochy na povrchu i v podzemí jsou ošetřeny ochranným dekorativním nátěrem Betoncryll Semitrasparente firmy Oikos, v interiéru je použit stoprocentně omyvatelný bílý nátěr Ultrasaten firmy Oikos. Nátěry provedla firma Natmal.

6.3.2015

Rodinný dům Vřesina

V ostravském Ateliéru Otypka vznikl návrh a realizace rodinného domu v severomoravské obci Vřesina. Netradičně jsou řešené stěny koupelen, kterým dominuje speciální dekorativní úprava z materiálů Aureum a Marmorino Naturale firmy Oikos. V originální designové úpravě vytváří dokonale hladký povrch s výraznou kresbou, kterou prozařují zlaté odlesky. S materiály Aureum a Marmorino Naturale lze dekorovat rovné i zaoblené podklady, celoplošně beze spár. S další povrchovou úpravou je možné tuto dekoraci použít jako náhradu obkladů.
Stěny chodby a jídelny propojuje motiv zlatých listů z metalického materiálu Imperium Oikos - v chodbě na tmavě modrém matném nátěru s polokrycím efektem Veldecor, v jídelně na zářivě bílém omyvatelném nátěru Multifund.
Autor návrhu: MgA. Radomír Otýpka (atelier Otypka)

9.1.2015

Beton antracit - schodiště v Čeladné

Z realizační dílny PROFIS STUDIA Příbor pochází precizní schodiště v rodinném domě v Čeladné. Schodiště a boční stěna jsou provedeny v luxusní úpravě efektu beton antracit, použity jsou dekorativní materiály TRAVERTINO ROMANO a OTTOCENTO firmy Oikos. Efekt beton antracit je typický jedinečným povrchem s jemným metalickým leskem, umožňuje vytvořit hladké kompaktní plochy beze spár. Vyniká v kombinaci se sklem, nerezem a tmavým dřevem. Vysokou odolnost povrchu schodiště zaručuje speciální dvousložkový lak AVF.
Realizace: PROFIS STUDIO - ing.Lubomír Fuňák.

9.1.2015

Divadlo Púchov

Budova nového divadla v Púchově byla slavnostně otevřená u příležitosti 770. výročí první písemné zmínky o městě Púchov. Divadlo s multifunkčním kinem a nejmodernějším vybavením je prvním, které na Slovensku postavila samospráva od roku 1989.
Autoři návrhu propojili stěny a strop vzdušného prostoru foyer tmavě šedými geometrickými tvary, které navazují na obklad podlahy. Pro celistvý efekt zvolili na stěny a strop metalický dekorativní materiál Ottocento firmy Oikos, který je charakteristický sametovým efektem střídání matných a lesklých ploch, měnících se s úhlem dopadu světla na plochu. Na bílé a černé svislé pruhy na schodišti byl použit 100% omyvatelný nátěr Ultrasaten.
Projekt: Ing.arch.Mgr.art.Roman Muška a Ing.arch.Dušan Šimun

1.10.2014

Hotel Rajská zahrada

Hotel Rajská zahrada v Novém Městě nad Metují je umístěn v blízkosti historického náměstí a na skalnatém ostrohu nad řekou Metuje. Návrh architektonického řešení z ateliéru DAD STUDIO dává hotelu zcela novou podobu. Optickým rozdělením na několik částí je objekt dominantní stavbou a zároveň dobře zapadá do celkové koncepce místa.
Stěny a stropy na schodišti a v restauraci jsou provedeny v efektu pohledového betonu – Travertino Romano firmy Oikos. Na stěnách a stropu recepce je použit benátský štuk Marmorino Naturale firmy Oikos.
Projekt: DAD STUDIO s.r.o. Hradec Králové – Ing.arch. Helena Dařbujánová, Ing.arch. Pavel Hrdý, Ing.arch. Jiří Dařbuján
Aplikační firma: Interiéry Brinkman
Foto: Petr Karšulín

5.9.2014

Hotel Preuge, Prievidza

Zrekonstruovaný hotel Preuge (historický název Prievidze z r.1276) se nachází v příjemném prostředí Horní Nitry. Moderní pojetí stavby je na fasádě zvýrazněno efektem pohledového betonu ve světlém odstínu - Travertino Romano Exterior firmy Oikos. Stěny pokojů jsou zdekorovány benátským štukem se zlatým metalickým efektem Aureum firmy Oikos.
Projekt: Hlinka architekti s.r.o. Prievidza, Ing.arch. Marian Hlinka, Ing.arch. Zuzana Hlinková

14.7.2014

NOVÁ PRODEJNA V PRAZE

Od 2.7.2014 v areálu Business Park Košíře, Jinonická 80, Praha 5.
Jsme k vám opět blíž - K prodejně v Letňanech jsme přidali další prodejnu AVIS COLOR na Jinonické. Můžete si vybrat, kam za námi přijedete.
Mapa zde »
Snadná dostupnost, 8 minut od Plzeňské dálnice, 10 minut od centra, pohodlné parkování před prodejnou.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

18.11.2013

Sauna Rokycany – vůně a barvy podporují relaxaci

Samoobslužná privátní sauna Rokycany patří k nejmodernějším v Západočeském regionu. Samotná sauna je vyrobená z ušlechtilého cedrového dřeva. Zážitek z esenciálních olejů, které cedr obsahuje, je propojen s vizuálním pocitem z povrchu ušlechtilé dřeviny a dekorativních úprav stěn. V odpočívárně zaujme luxusní efekt dekorativního materiálu Encanto Oro firmy Oikos. Encanto v bronzově hnědém odstínu se zlatým třpytem je efektním pozadím bambusových tyčí. Metalický efekt je podpořen hlubokým matem nátěru Supercolor na okolních stěnách. Přírodní materiály ve spojení s dekorativními materiály Oikos vytváří jedinečnou dekoraci relaxačního prostoru, kde se spojují kvalita, vůně a barvy do jedinečného zážitku.
Návrh a realizace: Eva Vyplelová, Interiéry VYPLELOVÁ & MARTAN, Plzeň.

AVIS COLOR s.r.o.

Nevíte si rady s barevným řešením vašeho interiéru či fasády?

Kontaktujte nás

© 2018 Avis Color s.r.o. | Zásady ochrany osobních údajů: Česky | Slovensky